Wskazówki

Ciekawe kanały YouTube dla dzieci

Główny obrazek do Ciekawe kanały YouTube dla dzieci

Pośród tak wielu kanałów i możliwości oferowanych przez YouTube, czasem ciężko znaleźć odpowiednie i ciekawe materiały dla dzieci. W artykule przedstawiamy najciekawsze i mądre kanały, które bawiąc uczą, ucząc bawią naszych najmłodszych.


Kanały edukacyjne dla przedszkolaków na YT

Fundacja Uniwersytet Dzieci - stworzony kanał jest organizacją non-profit i organizatorem najstarszego w Polsce uniwersytetu dziecięcego. W trakcie kilkuminutowych materiałach wideo występują wykładowcy polskich uczelni. W prosty i przejrzysty sposób omawiane są treści z tematyki biologii, technologii, kultury czy muzyki.

BB Kids TV - kanał posiada wiele playlist z bajkami dla dzieci, jednak nam najbardziej spodobała się playlista „Encyklopedia zwierząt dla dzieci”. W pięciominutowych filmikach możemy bliżej poznać afrykańskie zwierzęta. Są idealne do stworzenia tematycznego afrykańskiego dnia w przedszkolu!


Kanały edukacyjne bajkowe dla dzieci

123 Edukacja - to animowane bajki edukacyjne, w której Tishi, Tashi i Ubaki uczą bezpieczeństwa i prawidłowego zachowania podczas wakacji nad morzem, w górach, czy podczas jazdy rowerem. Przenoszą dziecko w świat fauny i flory przy okazji ucząc kolorów, kształtów i prawidłowych zachowań.

Ucz się z Dino - bajkowy dinozaur o imieniu Dino wraz z przyjaciółmi poznaje świat przy okazji ucząc się nowych rzeczy jak zabawy, litery, kolory, liczby i kształty.

Lulek.TV - to bardzo wszechstronny kanał na którym znajdziesz popularne piosenki, kompozycje oraz przeróżne filmy edukacyjne, dzięki którym najmłodsi poznają litery, liczby, kształty, nazwy dni tygodnia, miesięcy, pór roku, numery alarmowe, czy pierwsze słowa w języku angielskim.


Kanały z piosenkami dla dzieci

Śpiewające Brzdące - oferujący bardzo dużą ilość utworów, audiobooków, opowiadań i materiałów edukacyjnych skierowanych dla dzieci w języku polskim, ale również znajdziemy propozycje angielskie czy hiszpańskie.

WYGIBASY TV - to nie tylko kanał oferujący liczne piosenki dla dzieci, ale również kanał który wspiera zachowanie zdrowia dzieci - łączy gimnastykę ze świetną zabawą.


Kanał rysunkowy

Kredka i Ołówek - rysuj z nami! - jest to kanał, który może wspomóc pracę nauczycieli przedszkolnych lub rodziców organizując plastyczny lub artystycznych czas dzieciom. Na tym kanale znajdziemy między innymi jak łatwo narysować żabę, słonia czy lokomotywę.

Warto również wspomnieć o aplikacji YouTube Kids. To nic innego jak specjalnie stworzona aplikacja dla dzieci, w której znajdują się jedynie filmiki z przeznaczeniem dla młodszej widowni. Główną zaletą oprócz ścisłego kontrolowania treści przez moderację i partnerów YouTube, rodzic czy opiekun może sam ograniczyć treści swojemu dziecku w zależności od wieku i rozwoju dziecka, oraz wprowadzić ograniczenia czasowe.