Zdrowie , Webinaria

Jak mówić dzieciom o wojnie?

Główny obrazek do Jak mówić dzieciom o wojnie?

Przed rodzicami i nauczycielami trudne wyzwanie. Nad ranem 24 lutego 2022 roku Rosja dokonała strasznej inwazji na suwerenną Ukrainę. Media pełne są przerażających informacji i obrazów tej okrutnej wojny. Ważne, aby zadbać, aby nasze dzieci nie przechodziły tego jako traumę, która stworzyli lęki i osłabi je na całe życie. Jak w tym trudnym momencie rozmawiać z dziećmi o wojnie i budować poczucie bezpieczeństwa opowie podczas szkolenia online doświadczony psycholog mgr Joanna Węglarz, dyrektor Studia Psychologicznego.

Zarówno rodzice jak i dzieci odczuwają olbrzymi niepokój, związany z wojną na Ukrainie. Setki tysięcy ukraińskich mam z dziećmi przed bombami. W radio, internecie i telewizji pojawia się różne informacje oraz sceny, które mogą wywoływać poważne wstrząsy dla dzieci. Najmłodsi słuchają rozmów rodziców oraz próbują zrozumieć co się dzieje. W domu, żłobku i przedszkolu potrzebne jest zadbanie o poczucie bezpieczeństwa dzieci oraz zrozumienie docierających informacji.

Tematem webinarium „Jak mówić dzieciom o wojnie?” będzie m.in.:

  • jakie emocje wywołują u dzieci informacje wojnie,
  • jak rozmawiać z dziećmi o wydarzeniach wojennych,
  • jak rodzic, dyrektor lub nauczyciel powinien reagować na trudne sytuacje i problemy psychiczne u polskich lub ukraińskich dzieci,
  • w jaki sposób budować poczucie bezpieczeństwa,
  • jak rozładowywać lęk,
  • jak uczyć pomocy dla uchodźców, w tym dzieci, które mogą pojawić się w grupie przedszkolnej,
  • jak uczyć rozpoznawać nieprawdziwe informacje.

Szkolenie online poprowadzi doświadczona psycholog mgr Joanna Węglarz, która jest specjalistką w zakresie psychologii klinicznej, wykładowcą akademickim, trenerem i terapeutką. Pani Joanna jest dyrektorem NPDN Studia Psychologicznego, autorką wielu programów szkoleniowych oraz współautorką książek, w tym „Mruczący Kątek. Zajęcia relaksacyjne dla przedszkolaków”.

Szkolenie jest realizowane w ramach programu „Przedszkola Jutra – Równe Szanse”.

Partnerem medialnym szkolenia online jest "Bliżej Przedszkola".

Zapraszamy do udziału w webinarium w czwartek, 10 marca 2022 roku o godzinie 20.00.

Zarejestruj się już teraz poprzez naszą stronę internetową w zakładce „Edukacja z pasją” lub klikając poniższy link do formularza zapisu:

https://webinar.getresponse.com/wYu86/psycholog

Udział w webinarium jest bezpłatny. Zapraszamy.