Metody edukacyjne , Materiały do pobrania , Model STEAM

Model STEAM. Przewodnik dla edukacji przedszkolnej

Główny obrazek do Model STEAM. Przewodnik dla edukacji przedszkolnej

Nauczycielko, nauczycielu, edukatorko, edukatorze!

Jeżeli pracujesz z dziećmi w wieku przedszkolnym to doskonale wiesz, jak ważny jest to etap rozwoju. Wiedza o tym, jak rozwija się dziecko w tym wieku, jakie ma potrzeby i w jaki sposób poznaje świat, jest kluczowa w Twojej codziennej pracy.

Mamy nadzieję, że nasz poradnik odświeży Twoje spojrzenie na edukację przedszkolną i pozwoli połączyć Twoje doświadczenia ze spojrzeniem na nowoczesny i angażujący model edukacyjny.

Bazując na tym, co już potrafisz i wiesz o metodyce wychowania przedszkolnego, otrzymasz zaproszenie do nowej edukacyjnej przygody. Tą przygodą jest metoda STEAM, któremu poświęcona jest publikacja „Model STEAM. Przewodnik dla edukacji przedszkolnej”. Jesteśmy przekonani, że może on stać się wartościową i atrakcyjną częścią Twojego edukacyjnego warsztatu pracy wychowawczej.

Przewodnik modelu STEAM został opracowany w ramach programu „Przedszkola Jutra – Równe Szanse”, którego celem jest wsparcie rozwoju edukacji przedszkolnej w Polsce. Organizatorem programu jest Kidsview, który dostarcza przedszkolom i żłobkom nowoczesne i wygodne narzędzia edukacyjne. Partnerami programu jest Fundacja ING Dzieciom oraz Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog. Wydanie przewodnika wspierane jest przez naszych partnerów medialnych Wirtualną Polskę oraz miesięcznik Bliżej Przedszkola. Już wkrótce w ramach programu zapraszamy edukatorów do udziału w konkursie na kreatywne zajęcia przedszkolne oparte o model STEAM.

Zapraszamy do odkrycia nowych możliwości pracy wychowawczej!

Bezpłatna publikacja „Model STEAM. Przewodnik dla edukacji przedszkolnej” dostępna jest tutaj: link do przewodnika

Wspólnie z nami dołącz do grona STEAMowych żłobków i przedszkoli!