Zarządzanie przedszkolem , Webinaria , Metody edukacyjne , Model STEAM

STEAMowe inspiracje na jesień - video.

Główny obrazek do STEAMowe inspiracje na jesień - video.

Zapraszamy na kolejny webinar z metodologii STEAM. Szkolenie poprowadzi Mariola Fik - bibliotekarka i edukatorka kompetencji cyfrowych. Miłośniczka edukacji w duchu STEAM. W pozornie zwyczajnych rzeczach widzi materiały do eksperymentowania i konstruowania. Bliska jest jest edukacja przez doświadczanie. Z pasją majsterkuje z dziećmi m.in. w Pracowni Młodego Inżyniera w rodzinnej miejscowości. Autorka scenariuszy do programu Przedszkola Jutra-Równe Szanse. Trenerka w Stowarzyszeniu Cyfrowy Dialog.

Podczas webinaru:

  • pogłębisz swoja wiedzę o modelu edukacyjnym STEAM
  • dowiesz się, jakie aktywności STEAMowe można zaproponować dzieciom podczas jesiennych dni zarówno w przedszkolu jak i na dworze
  • otrzymasz dostęp do scenariuszy zajęć oraz poradnika metodycznego dotyczącego STEAM w przedszkolu, przygotowanych w ramach programu Przedszkola Jutra - Równe Szanse.
  • opowiemy, jakie warunki należy spełnić aby wziąć udział w naszym STEAMowym konkursie

Materiał ze szkolenia do obejrzenia tutaj.

Uczestnicy i uczestniczki otrzymają zaświadczenie o udziale w formie doskonalenia zawodowego wydane przez akredytowaną placówkę: Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Cyfrowy Dialog, po wypełnieniu ankiety i podaniu niezbędnych danych.

Szkolenie realizowane jest w ramach programu Przedszkola Jutra-Równe Szanse, które organizatorem jest Kidsview a parterami Fundacja ING Dzieciom, Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog i Wirtualna Polska.

Partnerem medialnym wydarzenia jest miesięcznik "Bliżej przedszkola" oraz Portal Przedszkolny. Fundatorem nagród w konkursie jest Moje Bambino.