Przedszkola Jutra - program i zapisy , Model STEAM , Konkurs STEAM w Przedszkolu

Wyniki konkursu "STEAM w przedszkolu"

Główny obrazek do Wyniki konkursu "STEAM w przedszkolu"

W marcu wystartowaliśmy z programem „Przedszkola Jutra-Równe Szanse” – szeregiem działań na rzecz rozwoju wychowania przedszkolnego dla nauczycieli, dyrektorów i rodziców. Celem programu było wyrównywanie szans rozwojowych dzieci poprzez transformację cyfrową polskiej edukacji przedszkolnej, z wykorzystaniem nowoczesnych metod rozwoju kompetencji przyszłości i pedagogiki specjalnej. Program koncentrował się na promocji nowoczesnych metod i narzędzi edukacyjnych, wsparciu pedagogów oraz szkoleniach dla kadry nauczycielskiej.

Od marca do końca czerwca wspólnie z naszymi partnerami staraliśmy się pokazać, że przedszkole to również miejsce cyfrowej rewolucji i rozwijania umiejętności, które w dorosłym życiu staną się niezbędne.

Podczas kilkunastu tygodni trwania programu:

  • zorganizowaliśmy 4 szkolenia online
  • przeszkoliliśmy ponad 200 osób
  • stworzyliśmy przewodnik po metodzie STEAM- dostępny bezpłatnie na stronie tutaj.
  • udostępniliśmy szereg scenariuszy do zajęć przedszkolnych w duchu STEAM
  • zorganizowaliśmy konkurs dla nauczycieli przedszkoli
  • wysłaliśmy w przedszkolny świat wolontariuszy Fundacji ING Dzieciom, którzy przekazywali wiedzę na temat STEAM.

Zwieńczeniem programu był wspomniany już konkurs "STEAM w przedszkolu". Z tego miejsca jest nam niezmiernie miło pogratulować zwycięzcom i laureatom naszego konkursu. Poniżej publikujemy listę nagrodzonych osób:

I miejsce

Justyna z Przedszkola OKIdoki

II miejsce

Żaneta z Przedszkola "Pomarańczowa Ciuchcia"

III miejsce

Marcin z Przedszkola Publiczne "Marzenia do Spełnienia""

IV miejsce

Elżbieta z Przedszkola “Perełka” im. Jana Brzechwy

V miejsce

Katarzyna z Niepublicznego Europejskiego Przedszkola Ekologicznego "Baby City"

VI miejsce

Lucyna z Przedszkola "Play Edu"

Metodologia STEAM okazała się tą, która zyskała uznanie wielu z Was. Pokazaliśmy, jak w łatwy sposób urozmaicić codzienne zajęcia, aby wzbudzić wśród dzieci jeszcze większe zainteresowanie a przede wszystkim rozwinąć w nich kompetencje przyszłości. Udowodniliśmy, że nauka, inżynieria, technologia, sztuka i matematyka mogą wspólnie stworzyć wyjątkową platformę do rozwoju dzieci.

Partnerami konkursu "STEAM w przedszkolu" byli Cyfrowy Dialog, Fundacja ING Dzieciom, Wirtualna Polska, Bliżej Przedszkola, Portal Oświatowy. Nagrody w postaci zestawu robotów Bee-Botów ufundowało Moje Bambino Sp. z o.o., a vouchery oraz szkolenia - organizatorzy konkursu.