Dziennik elektroniczny w edukacji przedszkolnej

Data dodania:

Dzienniki elektroniczne, które szturmem zdobyły sympatię nauczycieli, dyrektorów i rodziców szkół podstawowych i ponadpodstawowych doczekały się godnego rozwiązania dedykowanego placówkom zajmującym się najmłodszymi dziećmi. Od 2022 roku Kidsview oferuje dziennik, który ułatwia pracę wychowawczo-dydaktyczną, komunikację z nauczycielami i rodzicami oraz rozliczenia między stronami.

Zgodność z prawem

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 sierpnia 2017 r. dopuszcza używanie dzienników elektronicznych i określa sposób ich prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki. Dzięki formie elektronicznej o wiele łatwiejsze staje się organizowanie codziennej pracy placówki, zajęć wychowawczych dla danej grupy czy zajęć indywidualnych. Dziennik Kidsview dostarcza solidną technologię do przedszkoli, dzięki której dyrektorzy, nauczyciele, specjaliści i rodzice stają się użytkownikami rozwiązania ułatwiającego w znaczących sposób organizację życia przedszkolnego.

Automatyzacja pracy

Do czego potrzebny jest dziennik elektroniczny w przedszkolu? Czy warto na tak wczesnym etapie edukacji uciekać się do rozwiązań technologicznych tego typu? Dzięki dziennikowi, który rodzicom jest udostępniany bezpłatnie, mamy możliwość koordynowania frekwencji dziecka, obserwowania codziennych efektów zajęć dydaktycznych czy obserwacji istotnych wydarzeń w przedszkolu. Tego typu aplikacja, jednocześnie zgodna z zasadami dostępności cyfrowej, umożliwia archiwizację dziennika w określonym formacie. Dziennik elektroniczny Kidsview automatyzuje także zarządzanie planami zajęć i pozwala na dostęp do środków dydaktycznych.

Dziennik elektroniczny Kidsview

Aplikacja i dziennik elektroniczny Kidsview to wygodne i intuicyjne narzędzie do obsługi przedszkola i żłobka. Pomaga w prowadzeniu kartoteki dzieci oraz ich opiekunów, kontroluje frekwencję za pomocą skanowania QR kodu, daje możliwość zgłaszania nieobecności, zamawiania posiłków a przede wszystkim ułatwia komunikację z rodzicami za pomocą ogłoszeń, wiadomości czy kalendarza wydarzeń. Rodzice mają dostęp do grafiku zajęć, są powiadamiani o planach pracy dydaktycznej i są raportowani o jej efektach. Co ważne, dzięki Kidsview o wiele łatwiejsze staje się rozliczanie opłat, których dokonać można bezpiecznie w samej aplikacji. Z punktu widzenia dyrektora czy nauczyciela takie rozwiązanie technologiczne ułatwia codzienną pracę, oszczędza czas a przede wszystkim koszty. Dzięki dostępności aplikacji na komputerze czy w telefonie komunikacja z rodzicami staje się szybsza, łatwiejsza a samo planowanie codziennej pracy o wiele wygodniejsze. Wymiana zdjęć, filmików z aktywności przedszkolnych buduje pewność, że wzajemna wymiana informacji przebiega w przyjaznym i pewnym środowisku. Wszystkie te czynniki wpływają bezpośrednio na komfort pracy, ułatwiając opiekę nad dziećmi.
 

Oszczędność czasu

Dzienniki elektroniczne to nie tylko oszczędność czasu, ale także wyższe bezpieczeństwo zarządzania danymi, a także ukłon w stronę ekologii. Dane przetwarzane cyfrowo nie muszą być już drukowane, a zakup papierowych dzienników staje się zbędny. Edukacja przedszkolna staje przed dużym wyzwaniem, ale i szansą na rozwój technologiczny, który w nadchodzących latach jest nieunikniony. Czy korzystanie z dziennika wymaga szczególnego przeszkolenia czy też umiejętności? Absolutnie nie! Kidsview to narzędzie bardzo intuicyjne i proste w obsłudze. Pierwszym krokiem jest podpisanie umowy, po którym placówka otrzymuje dostęp do kont w aplikacji dla swoich pracowników oraz rodziców. Kidsview odpowiada za przeszkolenie kadry przedszkolnej, tak aby bez żadnych przeszkód i problemów rozpocząć przygodę z aplikacją i dziennikiem elektronicznym. Sama aplikacja i korzystanie z niej nie jest kosztownym rozwiązaniem, nie wymaga również żadnych inwestycji. Wystarczy dostęp do internetu i chęć na nowy rozdział w życiu przedszkola.
Kidsview to także organizacja zaangażowana społecznie w rozwój edukacji przedszkolnej oraz wsparcie pracowników oświaty. Program „Przedszkola Jutra – Równe Szanse” to realne wsparcie edukacji, upowszechniające nowe metody edukacyjne, tj. jak STEAM. Kidsview jest również organizatorem szkoleń, webinarów oraz konkursów dla pedagogów.
Autor Anna Staranowicz-Cisek

Przeczytaj również