Nowości w Kodeksie pracy dla przedszkoli

Data dodania:

Już wiemy na pewno, że w Kodeksie pracy  pojawią się przepisy o pracy zdalnej i większej kontroli pracowników. Obejmą one również przedszkola, zarówno publiczne, jak i niepubliczne. Kiedy możliwa będzie praca zdalna w przedszkolu (nie mylić z nauką zdalną), a kiedy dyrektor będzie musiał uwzględnić wniosek o taką pracę? Odpowiedzi udzielimy podczas webinaru, na który już teraz Państwa zapraszamy.

Zakres szkolenia

Poinformujemy również na jakim etapie znajdują się kolejne zmiany Kodeksu pracy dotyczące umów, urlopów i uprawnień rodzicielskich.
Poruszymy również inne newralgiczne problemy, z którymi na co dzień borykają się dyrektorzy, jak:
  1. kwestie relacji przedszkola z rodzicami dzieci którzy się rozwodzą albo już są po rozwodzie; o czym dyrektorzy bezwzględnie muszą wiedzieć i na co zwracać uwagę, żeby przedszkole nie zostało wciągnięte we wzajemne rozgrywki miedzy rodzicami;
  2. jakie działania musi podjąć dyrektor gdy rodzic zgłasza skargi na pracę nauczycieli; niektóre działa lub zaniechania nauczycieli zobowiązują dyrektora do zawiadomienie rzecznika dyscyplinarnego, również w przedszkolach niesamorządowych.

Prowadzący: Dariusz Skrzyński

Szkolenie poprowadzi Dariusz Skrzyński – prawnik, trener, specjalista z zakresu prawa oświatowego, prawa pracy i prawa autorskiego – organizuje szkolenia i konferencje dla kierowniczej kadry oświaty, rad pedagogicznych, nauczycieli oraz wychowawców. Współpracuje m.in. z czasopismem „Kadry i płace w oświacie”, „Bliżej Przedszkola,  serwisem Portal Oświatowy, Europejskim Centrum Rozwoju Kadr. Aktualnie prowadzi Kancelarię EDUPRAWNIK specjalizującą się obsługą placówek oświatowych (w tym dyrektorów, nauczycieli, pracowników samorządowych) oraz wydawców.

Termin: 31 stycznia o godz.12:00

Uczestnictwo w webinarze jest bezpłatne.

Autor Anna Staranowicz-Cisek

Przeczytaj również