MatZabawa: szkolenie III oraz materiały

Data dodania:

W ramach programu Przedszkola Jutra – MatZabawa zapraszamy dyrektorów i nauczycieli przedszkoli i żłobków do udziału w cyklu szkoleń realizowanych przez naszego fantastycznego eksperta Dr Zuzannę Jastrzębską-Krajewską znaną także jako @PaniZuzia. Podczas webinariów ekspert przedstawi wskazówki i metody oraz matematyczne zabawy edukacyjne służące rozwojowi umiejętności edukacyjnych u dzieci w wieku przedszkolnym. Trzecie webinarium odbyło się 27 września br o 18.00 na temat dlaczego tak ważne jest uwzględnianie w codzienności przedszkolaków zabaw utrwalających rytmy.

 

O edukacji matematycznej w wychowaniu przedszkolnym i naszym ekspercie

MatZabawa wspiera i promuje także projekt edukacyjny Pani Zuzi #20minutdlaMATEMATYKI opartego na metodyce Dziecięcej Matematyki® stworzonej przez prof. E. Gruszczyk-Kolczyńską. Od wielu lat  pokazuje rodzicom i nauczycielom, że potrzebujemy zmienić nasze myślenie o edukacji matematycznej, żeby matematyka stała się zabawą, a nie przykrym obowiązkiem. Matematyka jest królową nauk, dlatego nie warto sprowadzać jej do rachunków, pierwiastków i całek. Dzieci kochają matematykę, a do rozwoju uzdolnień matematycznych, które posiadają potrzebni są im dorośli, którzy będą postrzegać pierwszy etap edukacji matematycznej jako przygodę, zabawę i codzienność. Rozwój kompetencji matematycznych dostosowany do możliwości dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, a więc uwzględniając stadium konkretno-wyobrażeniowe stanowi swoisty fundament pod rozwój różnorodnych umiejętności. W ten sposób możemy zdziałać wielkie rzeczy w rozwoju małego człowieka.

 

Temat webinarium: Jak i po co w codziennych aktywnościach utrwalać rytmy i poczucie regularności?

Pani Zuzia odpowiada na następujące pytania:

  • dlaczego tak ważne jest uwzględnianie w codzienności przedszkolaków zabaw utrwalających rytmy?
  • jaki wpływ na umiejętności matematyczne, czytania i pisania, a także rozwój myślenia ma regularne wprowadzanie zabaw z rytmami?
  • jak prawidłowo wprowadzać rytm matematyczny?
  • jakie zabawy sprzyjają rozwijaniu poczucia regularności? Czyli praktyczne wskazówki z zabawami dla młodszych i starszych przedszkolaków

Obejrzyj szkolenie bezpłatnie

Szkolenie dostępne jest tutaj: Obejrzyj szkolenie

Pobierz materiały ze szkolenia

Pobierz materiały ze szkolenia tutaj: Rytmy (scenariusz)

Wygeneruj i pobierz certyfikat udziału w szkoleniu:

Wygeneruj certyfikat tutaj: Wygeneruj certyfikat

O programie Przedszkola Jutra – MatZabawa

Aplikację dla przedszkoli i żłobków Kidsview, Fundację mBank i Panią Zuzię łączy pasja do opieki, rozwoju i edukacji najmłodszych. Kolejną tegoroczną odsłoną programu „Przedszkola Jutra – Równe Szanse” organizowanego przez Kidsview jest projekt „MatZabawa”, który rusza już od września. Jego celem jest rozwój umiejętności matematycznych u dzieci w wieku przedszkolnym poprzez zabawę. W ramach projektu powstanie 6 scenariuszy elastycznych (czyli do wielokrotnego wykorzystania), które zawierają ok. 60 zabaw i 19 filmików video a w nich niektóre spośród 60 zapisanych w scenariuszach zabaw. Wspiera on rozwój metod wczesnego wychowania i jest dedykowany dla dyrektorów, nauczycieli i rodziców. Udział w projekcie jest bezpłatny. Przedszkola mogą także liczyć na dofinansowanie własnych inicjatyw rozwoju umiejętności matematycznych poprzez granty „Rosnę z matematyką” Fundacji mBanku.

Naszymi partnerami medialnymi są: Interia, Portal Przedszkolny, Bliżej Przedszkola

Autor Jakub Michalski

Przeczytaj również