Program Przedszkola Jutra – MatZabawa: szkolenie I

Data dodania:

W ramach programu Przedszkola Jutra – MatZabawa zapraszamy dyrektorów i nauczycieli przedszkoli i żłobków do udziału w cyklu szkoleń realizowanych przez naszego fantastycznego eksperta Dr Zuzannę Jastrzębską-Krajewską znaną także jako @PaniZuzia. Podczas webinariów ekspert przedstawi wskazówki i metody oraz matematyczne zabawy edukacyjne służące rozwojowi umiejętności edukacyjnych u dzieci w wieku przedszkolnym. Pierwsze webinarium już 13 września br o 18.00 poświęcone jest orientacji w przestrzeni. Poniżej szczegóły i link do udziału w webinarium.

 

O edukacji matematycznej w wychowaniu przedszkolnym i naszym ekspercie

MatZabawa wspiera i promuje także projekt edukacyjny Pani Zuzi #20minutdlaMATEMATYKI opartego na metodyce Dziecięcej Matematyki® stworzonej przez prof. E. Gruszczyk-Kolczyńską. Od wielu lat  pokazuje rodzicom i nauczycielom, że potrzebujemy zmienić nasze myślenie o edukacji matematycznej, żeby matematyka stała się zabawą, a nie przykrym obowiązkiem. Matematyka jest królową nauk, dlatego nie warto sprowadzać jej do rachunków, pierwiastków i całek. Dzieci kochają matematykę, a do rozwoju uzdolnień matematycznych, które posiadają potrzebni są im dorośli, którzy będą postrzegać pierwszy etap edukacji matematycznej jako przygodę, zabawę i codzienność. Rozwój kompetencji matematycznych dostosowany do możliwości dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, a więc uwzględniając stadium konkretno-wyobrażeniowe stanowi swoisty fundament pod rozwój różnorodnych umiejętności. W ten sposób możemy zdziałać wielkie rzeczy w rozwoju małego człowieka.

 

Temat webinarium: Jak i po co w codziennych zabawach utrwalać orientację w przestrzeni?

Pani Zuzia podzieli się z Wami odpowiedziami na następujące pytania:

  • dlaczego tak ważne jest uwzględnianie w codzienności przedszkolaków zabaw utrwalających orientację w przestrzeni?
  • jaki wpływ na umiejętności matematyczne, czytania i pisania, a także planowania ruchu, poczucia bezpieczeństwa ma kształtowanie orientacji w przestrzeni?
  • jakie są etapy kształtowania orientacji w przestrzeni u dzieci w wieku przedszkolnym?
  • jakie zabawy sprzyjają rozwijaniu orientacji w przestrzeni, a jakie nie? Czyli praktyczne wskazówki z zabawami dla młodszych i starszych przedszkolaków

 

Termin i link do udziału w bezpłatnym webinarium

Termin: 13.09.23 r. o godz. 18:00

Dołącz do webinarium klikając tutaj: Weź udział w bezpłatnym webinarium

 

O programie Przedszkola Jutra – MatZabawa

Aplikację dla przedszkoli i żłobków Kidsview, Fundację mBank i Panią Zuzię łączy pasja do opieki, rozwoju i edukacji najmłodszych. Kolejną tegoroczną odsłoną programu „Przedszkola Jutra – Równe Szanse” organizowanego przez Kidsview jest projekt „MatZabawa”, który rusza już od września. Jego celem jest rozwój umiejętności matematycznych u dzieci w wieku przedszkolnym poprzez zabawę. W ramach projektu powstanie 6 scenariuszy elastycznych (czyli do wielokrotnego wykorzystania), które zawierają ok. 60 zabaw i 19 filmików video a w nich niektóre spośród 60 zapisanych w scenariuszach zabaw. Wspiera on rozwój metod wczesnego wychowania i jest dedykowany dla dyrektorów, nauczycieli i rodziców. Udział w projekcie jest bezpłatny. Przedszkola mogą także liczyć na dofinansowanie własnych inicjatyw rozwoju umiejętności matematycznych poprzez granty „Rosnę z matematyką” Fundacji mBanku. Naszymi partnerami medialnymi są: Interia, Portal Przedszkolny, Bliżej Przedszkola

Autor Jakub Michalski

Przeczytaj również