Wyniki konkursu „STEAM w przedszkolu”

Data dodania:
W marcu wystartowaliśmy z programem „Przedszkola Jutra-Równe Szanse” – szeregiem działań na rzecz rozwoju wychowania przedszkolnego dla nauczycieli, dyrektorów i rodziców. Poznaj wyniki naszego konkursu!

Cele programu

Celem programu było wyrównywanie szans rozwojowych dzieci poprzez transformację cyfrową polskiej edukacji przedszkolnej, z wykorzystaniem nowoczesnych metod rozwoju kompetencji przyszłości i pedagogiki specjalnej. Program koncentrował się na promocji nowoczesnych metod i narzędzi edukacyjnych, wsparciu pedagogów oraz szkoleniach dla kadry nauczycielskiej. Od marca do końca czerwca wspólnie z naszymi partnerami staraliśmy się pokazać, że przedszkole to również miejsce cyfrowej rewolucji i rozwijania umiejętności, które w dorosłym życiu staną się niezbędne.
Podczas kilkunastu tygodni trwania programu:
  1. zorganizowaliśmy 4 szkolenia online

  2. przeszkoliliśmy ponad 200 osób

  3. stworzyliśmy przewodnik po metodzie STEAM

  4. udostępniliśmy szereg scenariuszy do zajęć przedszkolnych w duchu STEAM

  5. zorganizowaliśmy konkurs dla nauczycieli przedszkoli

Wyniki konkursu

Zwieńczeniem programu był wspomniany już konkurs „STEAM w przedszkolu”. Z tego miejsca jest nam niezmiernie miło pogratulować zwycięzcom i laureatom naszego konkursu. Poniżej publikujemy listę nagrodzonych osób:
I miejsce
Justyna z Przedszkola OKIdoki
II miejsce
Żaneta z Przedszkola „Pomarańczowa Ciuchcia”
III miejsce
Marcin z Przedszkola Publiczne „Marzenia do Spełnienia”
IV miejsce
Elżbieta z Przedszkola “Perełka” im. Jana Brzechwy
V miejsce
Katarzyna z Niepublicznego Europejskiego Przedszkola Ekologicznego „Baby City”
VI miejsce
Lucyna z Przedszkola „Play Edu”
Metodologia STEAM okazała się tą, która zyskała uznanie wielu z Was. Pokazaliśmy, jak w łatwy sposób urozmaicić codzienne zajęcia, aby wzbudzić wśród dzieci jeszcze większe zainteresowanie a przede wszystkim rozwinąć w nich kompetencje przyszłości. Udowodniliśmy, że nauka, inżynieria, technologia, sztuka i matematyka mogą wspólnie stworzyć wyjątkową platformę do rozwoju dzieci.
Partnerami konkursu „STEAM w przedszkolu” byli Cyfrowy Dialog, Fundacja ING Dzieciom, Wirtualna Polska, Bliżej Przedszkola, Portal Oświatowy. Nagrody w postaci zestawu robotów Bee-Botów ufundowało Moje Bambino Sp. z o.o., a vouchery oraz szkolenia – organizatorzy konkursu.
Autor Anna Staranowicz-Cisek

Przeczytaj również