STEAMowe inspiracje na lato – szkolenie video

Data dodania:

Zapraszamy do obejrzenia materiału video z webinaru poświęconemu metodologii STEAM. Szkolenie prowadzi Joanna Apanasewicz – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej w Chrząstawie Wielkiej. Od wielu lat wykorzystuje technologie informacyjno-komunikacyjne w edukacji. Uczy programowania dzieci od najmłodszych lat oraz przygotowuje nauczycieli do rozwijania swoich uczniów w tym zakresie. Jest autorką wielu scenariuszy lekcji z wykorzystaniem TIK, materiałów edukacyjnych i publikacji w zakresie wprowadzania nowych technologii do edukacji, ale także z obszaru kreatywnych i aktywizujących metod nauczania. Stworzyła scenariusze STEAMowe na lato dla przedszkoli w ramach programu Przedszkola Jutra – Równe Szanse. Trenerka, mentorka i ekspertka edukacyjna w Stowarzyszeniu Cyfrowy Dialog. Członkini grupy Superbelfrzy RP, blogerka,  prelegentka na wielu konferencjach ogólnopolskich i międzynarodowych (m.in. Inspiracje, Inspiracje Wczesnoszkolne, Lepsza Edukacja, KASSK, Ogólnopolski Zlot Innowacyjnych Nauczycieli, Scratch Conference 2017 w Budapeszcie).

Podczas webinaru:
  1. pogłębisz swoją wiedzę o modelu edukacyjnym STEAM
  2. dowiesz się, jakie aktywności STEAMowe można zaproponować dzieciom podczas letnich dni zarówno w przedszkolu jak i na dworze
  3. otrzymasz dostęp do scenariuszy zajęć oraz poradnika metodycznego dotyczącego STEAM w przedszkolu, przygotowanych w ramach programu Przedszkola Jutra – Równe Szanse.
  4. opowiemy, jakie warunki należy spełnić aby wziąć udział w naszym STEAMowym konkursie
Obejrzyj szkolenie tutaj: Materiał video
Szkolenie realizowane jest w ramach programu Przedszkola Jutra-Równe Szanse, które organizatorem jest Kidsview a parterami Fundacja ING Dzieciom, Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog i Wirtualna Polska.
 
Partnerem medialnym wydarzenia jest miesięcznik „Bliżej przedszkola” oraz Portal Przedszkolny. Fundatorem nagród w konkursie jest Moje Bambino.
Autor Jakub Michalski

Przeczytaj również