STEAMowe inspiracje na wiosnę – szkolenie video

Data dodania:

Zapraszamy na kolejny webinar, tym razem poświęcony w pełni metodologii STEAM. Szkolenie poprowadzi Agnieszka Chomicka-Bosy – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i polonistka. Zaangażowana w propagowanie idei nowoczesnej edukacji wśród nauczycieli i uczniów. Jako trenerka kompetencji cyfrowych współpracuje z wieloma organizacjami (m.in. ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog, Fundacją Szkoła z Klasą, Fundacją Kampus Edukacyjny Most, Szkołą Główną Handlową w Warszawie). Jest trenerką w wielu prestiżowych programach i projektach edukacyjnych (Solve for Tomorrow, Asy Internetu, Szkoła z Klasą, Informatyka bez granic, Centrum ElektroEko). Autorka podręczników do kodowania dla 5-6 latków wydanych przez Wydawnictwo MAC, scenariuszy do programu Przedszkola Jutra-Równe Szanse oraz wielu innych materiałów edukacyjnych dla nauczycieli, uczniów i rodziców. Współautorka programu nauczania informatyki w kl.1-3 „Cyfrowe wędrówki”. Należy do grupy innowacyjnych nauczycieli Superbelfrzy Mini.

 
Podczas webinaru dowiesz się m.in.:
  1. czym jest model edukacyjny STEAM
  2. jak wykorzystać STEAM w edukacji przedszkolnej
  3. jakie aktywności STEAMowe można zaproponować dzieciom podczas wiosennych dni zarówno w przedszkolu jak i na dworze
  4. dla kogo jest program Przedszkola Jutra-Równe Szanse i dlaczego powinieneś /powinnaś wziąć w nim udział
  5. jak otrzymać bezpłatny dostęp do scenariuszy zajęć oraz poradnika metodycznego dotyczącego STEAM w przedszkolu, przygotowanych w ramach programu Przedszkola Jutra – Równe Szanse
Obejrzyj szkolenie tutaj: Materiał video
 
Szkolenie realizowane jest w ramach programu Przedszkola Jutra-Równe Szanse, które organizatorem jest Kidsview a parterami Fundacja ING Dzieciom, Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog i Wirtualna Polska.
 
Partnerem medialnym wydarzenia jest miesięcznik „Bliżej przedszkola”.
Autor Jakub Michalski

Przeczytaj również