Zarządzanie przedszkolem , Webinaria , Metody edukacyjne , Model STEAM

STEAMowe inspiracje na lato-video.

Główny obrazek do STEAMowe inspiracje na lato-video.

Zapraszamy do obejrzenia materiału video z webinaru poświęconemu metodologii STEAM. Szkolenie prowadzi Joanna Apanasewicz - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej w Chrząstawie Wielkiej. Od wielu lat wykorzystuje technologie informacyjno-komunikacyjne w edukacji. Uczy programowania dzieci od najmłodszych lat oraz przygotowuje nauczycieli do rozwijania swoich uczniów w tym zakresie. Jest autorką wielu scenariuszy lekcji z wykorzystaniem TIK, materiałów edukacyjnych i publikacji w zakresie wprowadzania nowych technologii do edukacji, ale także z obszaru kreatywnych i aktywizujących metod nauczania. Stworzyła scenariusze STEAMowe na lato dla przedszkoli w ramach programu Przedszkola Jutra - Równe Szanse. Trenerka, mentorka i ekspertka edukacyjna w Stowarzyszeniu Cyfrowy Dialog. Członkini grupy Superbelfrzy RP, blogerka,  prelegentka na wielu konferencjach ogólnopolskich i międzynarodowych (m.in. Inspiracje, Inspiracje Wczesnoszkolne, Lepsza Edukacja, KASSK, Ogólnopolski Zlot Innowacyjnych Nauczycieli, Scratch Conference 2017 w Budapeszcie).

Podczas webinaru:

  • pogłębisz swoją wiedzę o modelu edukacyjnym STEAM
  • dowiesz się, jakie aktywności STEAMowe można zaproponować dzieciom podczas letnich dni zarówno w przedszkolu jak i na dworze
  • otrzymasz dostęp do scenariuszy zajęć oraz poradnika metodycznego dotyczącego STEAM w przedszkolu, przygotowanych w ramach programu Przedszkola Jutra - Równe Szanse.
  • opowiemy, jakie warunki należy spełnić aby wziąć udział w naszym STEAMowym konkursie

Materiał do obejrzenia tutaj.

Szkolenie realizowane jest w ramach programu Przedszkola Jutra-Równe Szanse, które organizatorem jest Kidsview a parterami Fundacja ING Dzieciom, Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog i Wirtualna Polska.

Partnerem medialnym wydarzenia jest miesięcznik "Bliżej przedszkola" oraz Portal Przedszkolny. Fundatorem nagród w konkursie jest Moje Bambino.