Zarządzanie przedszkolem , Webinaria , Przedszkola Jutra - program i zapisy , Model STEAM

STEAMowe inspiracje na wiosnę-video.

Główny obrazek do STEAMowe inspiracje na wiosnę-video.

Zapraszamy na kolejny webinar, tym razem poświęcony w pełni metodologii STEAM. Szkolenie poprowadzi Agnieszka Chomicka-Bosy - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i polonistka. Zaangażowana w propagowanie idei nowoczesnej edukacji wśród nauczycieli i uczniów. Jako trenerka kompetencji cyfrowych współpracuje z wieloma organizacjami (m.in. ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog, Fundacją Szkoła z Klasą, Fundacją Kampus Edukacyjny Most, Szkołą Główną Handlową w Warszawie). Jest trenerką w wielu prestiżowych programach i projektach edukacyjnych (Solve for Tomorrow, Asy Internetu, Szkoła z Klasą, Informatyka bez granic, Centrum ElektroEko). Autorka podręczników do kodowania dla 5-6 latków wydanych przez Wydawnictwo MAC, scenariuszy do programu Przedszkola Jutra-Równe Szanse oraz wielu innych materiałów edukacyjnych dla nauczycieli, uczniów i rodziców. Współautorka programu nauczania informatyki w kl.1-3 „Cyfrowe wędrówki”. Należy do grupy innowacyjnych nauczycieli Superbelfrzy Mini.

Podczas webinaru dowiesz się m.in.:

  • czym jest model edukacyjny STEAM
  • jak wykorzystać STEAM w edukacji przedszkolnej
  • jakie aktywności STEAMowe można zaproponować dzieciom podczas wiosennych dni zarówno w przedszkolu jak i na dworze
  • dla kogo jest program Przedszkola Jutra-Równe Szanse i dlaczego powinienieś/powinnaś wziąć w nim udział
  • jak otrzymać bezpłatny dostęp do scenariuszy zajęć oraz poradnika metodycznego dotyczącego STEAM w przedszkolu, przygotowanych w ramach programu Przedszkola Jutra - Równe Szanse

Materiał ze szkolenia do obejrzenia tutaj.

Szkolenie realizowane jest w ramach programu Przedszkola Jutra-Równe Szanse, które organizatorem jest Kidsview a parterami Fundacja ING Dzieciom, Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog i Wirtualna Polska.

Partnerem medialnym wydarzenia jest miesięcznik "Bliżej przedszkola".